Bewegen helpt kinderen herstellen en vertrouwen opbouwen.
Draag bij aan de gezondheid en het welzijn van kinderen in het Sophia.
De zomer loopt op zijn eind. Kinderen gaan weer naar school, fietsen erheen, rennen het schoolplein over. Bewegen hoeft niemand ze te leren.
In het ziekenhuis gaat dat anders. Een kind dat is opgenomen ligt vaak het grootste deel van de dag stil. Juist tijdens een ziekenhuisopname is bewegen een belangrijk onderdeel van herstel. Daarom maken we in het Erasmus MC Sophia Kinderziekenhuis ruimte voor beweging. Met beweegboxen op de afdeling, waarmee kinderen samen met hun ouders kunnen spelen. Even geen patiënt en bezorgde ouder, maar gewoon samen plezier maken. En met infuusfietsen, waarmee kinderen ook mét infuus weer op pad kunnen. Of misschien nog belangrijker: tijdens de opname ervaren kinderen en hun ouders wat er wél kan. En dat vertrouwen nemen ze mee naar huis om ook daar weer met meer vertrouwen te bewegen.
Dit soort initiatieven zijn niet vanzelfsprekend. Ze geven kinderen ruimte om te spelen, zich te ontwikkelen en vooruit te kijken.
Met jouw steun kunnen we blijven doen wat op dat moment het hardst nodig is. De zorgprofessionals in het Sophia weten als eerste waar die extra steun het verschil kan maken. Dankzij onze Vrienden kunnen we daar direct op inspelen.
Doneer en help mee!